Je to velmi individuální podle potřeb klienta. Délka mé návštěvy záleží na množství oblečení a prostoru na komunikaci a sdílení. Při této činnosti vzniká určitá vnitřní transformace, kdy se klient loučí a vyhazuje nenošené oblečení. Je to vnitřní detox, odlehčení. Kdybych to měla dát do konkrétního času průměrně 6 hodin.
Je potřeba se na revizi šatníku nějak připravit?
Minimálně si dát hodinu předem jen pro sebe. Naladit se. Jinak klientkám doporučuji, ať se oblečou v čem se nejvíc cítí své, k tomu klidně vhodnou obuv místo papučí. Pokud je jejich přirozeností se líčit, ať se namalují, nalakují nehty,… Je velmi důležité si tuto proměnu vžit s pozitivní emocí. Protože, kde jsou emoce a ještě ke všemu pozitivní, tam už se nechceme vracet zpět, do starého, nefunkčního.
Je revize šatníku vhodná jen pro ženy?
Ne, je vhodná i pro muže. Ale zatím pracuji jen se ženami.
Zbude mi nějaké oblečení po revizi?
Toto je velmi často kladená otázka :). Ano zbude, nebojte! Zbude vám tam přesně těch 20%, které aktivně nosíte. Ten zbytek jsou unáhlené nákupy ve slevách, nutnost si dnes něco koupit,… A jediné co vám nedovolí to vyhodit, je právě to přiznání, že to bylo unáhlené. S mojí metodou vám ukáži, jak se vyhnout potřebě moc věcí nevlastnit.
Co mě přinese vaše služba?
Nový pohled sám na sebe. Odlehčení skříně. Doporučení a doplnění, co vám v šatně chybí. Chuť a potřeba udržovat si šatník čistý a přehledný.
Opravdu to zvládnu?
Ano! Pokud přicházíte pro mou službu se záměrem skutečně na sobě pracovat. Přijmout nové názory, staré pozměnit. Vyjít ze své komfortní zóny do trochu neznáma a čekat co se dobrého může stát. Tak ANO!
Pokud chcete mojí službou vyplnit jen váš čas s očekáváním o nový zážitek „Měla jsem doma stylistku“, tak to vás zklamu. V tomto případě není moje služba pro vás vhodná.
Nepřicházejte si pro zážitek, přicházejte si pro emoce.
Najdu svůj styl?
Ano! Před samotnou revizí se scházím s klientkou. Ptám se na různé otázky, zapisuji, poslouchám. Už to ji směřuje, sama si odpovídá. A to vše se ještě víc umocní při samotné revizi. Vše začne dávat smysl, usazovat se. Nákupy jsou už kompletní bonus na závěr, aby vše do sebe zapadlo.
Po revizi šatníku s vámi se už nevrátím ke starým návykům?
Jak už jsem se již jedou zmínila. Záleží s jakým záměrem si pro moji službu přicházíte. Pokud jste ochotné naslouchat sami sobě, být trpělivé a disciplinované, než se vám to vše zaryje pod kůži jako automatika, tak se už nevrátíte.
Jak probíhá samotná revize šatníku?
Ještě než se vrhneme na změnu vašeho šatníku, scházíme na schůzce/kách (podle potřeby klientky), kde mi o sobě povídá jaká má očekávání. Já poslouchám, ptám se a zapisuji. Poté si domluvíme termín a já přijíždím ke klientce domů. Probíráme moje zápisy z informační schůzky a pak už přichází samotná část. Kde klientka sama začne vyndávat na zem oblečení. Sama kus po kusu bere do rukou. A moje otázka vždy zní: Dělá vám tento kousek oděvu radost? Pokud je tam malé zaváhání, přemýšlení jestli je to pohodlné, příjemné na nošení, atd. jde to automaticky na hromadu pryč ze skříně. Možná se vám to zdá dost tvrdé, ale proč vlastnit oblečení, které nás vlastně kouše, je nám malé,..? Je to přeci jen kus hadru, tak proč nás má omezovat, jen proto, že je v tom ve skutečnosti ukrytá emoce výčitek? Až to vše probereme včetně šperků, obuvi, kabelek, tak to jde zpátky do skříně. Klientům nabízím metodu skládání KonMari, kterou vás naučím. Ukážu vám, jak si vše zjednodušit a mít celou skříň/šatnu přehlednou. Tak, aby vás bavilo každý den do ní s úsměvem jít. Toto vše jsou totiž klíče k odbourání každodenního, ranního stresu s názvem „Zase nemám co na sebe“. Vše budete mít přehledné. Ve skříních bude pouze skutečně to, co opravdu nosíte.
Jak probíhají asistované nákupy?
Po revizi šatníku si uděláme plán, co je potřeba doplnit. Jako první beru klientku do obchodu se spodním prádlem, kde vám udělají správnou konzultaci. Změří vás a vyberou vhodnou podprsenku pro vás. (Této službě se říká bra-fitting). Poté jdeme na nákupy. Já vás nevezmu nakupovat do velkých obchodních domů, ale k lokálním tvůrcům nebo obchodům, kde je jasné, za jakých podmínek bylo oblečení vyrobeno (etický kodex). Když bude potřeba, zajedeme nakoupit do Prahy, necháme ušít na míru nebo půjdeme do second handu.