Móda je hravá

Co to ale v praxi znamená?
Možná to znáte. V obchodě se vám něco líbí, koupíte si daný kousek a nosíte ho “tak jak se má”.

Nepropadejme módnímu diktátu.

Ale co když to může jít i jinak? Přeci móda je táák hravá. Nenechme se chytit do pasti jménem: takto se to nosí a jinak to nejde.
Zkoušejme, experimentujme. Dovolme si být zase hravé jako malé děti.

Co to v praxi znamená?

Pokud si koupíte např. pyžamový set a to tričko se vám opravdu moc líbí, tak ho zkrátka noste i běžně ven k riflím, sukni… Možná vám teď vnitřní kritik říká: “No, to nemůžeš”. A moje otázka zní: “A proč ne :)?”
Upřímně, tyto myšlenkový pochody moc dobře znám. Měla jsem je taky. Přeci “oni” ví, jak to má být. Proč bych nad tím víc přemýšlela, když v obchodě je to tak krásně prezentováno na figurínách a stolech.

Nenechat se odpojit.

Vnímat módu hravě a v souladu s mojí duší jsem se naučila a stále učím hlavně díky cykličnosti. Cykličnost v sobě ukrývá čtyři fáze (dynamická, ovulační, premenstruační a mesntruační).
Dalším přelomem byla pro mě změna ukládání oblečení podle metody KonMari. Najednou jsem si začala uvědomovat, jak je zbytečné věci kategorizovat.
Tzn.: oblečení na doma, na ven, do divadla, atd,…

Možná to znáte taky.

Byla jsem takto zkrátka naučená od svojí mamky. Přijala jsem to za pravdu a neřešila jsem to. Sloužilo to. Dnes už vím, že to může být ještě lepší.

Toto byl pro mě zlom.

Najednou jsem si začala víc uvědomovat, jak chci oblečení nosit JÁ. Někdy mám zkrátka náladu na výraznou rtěnku, jindy se rychle obleču bez dlouhého přemýšlení.
Jindy ale ráda “překračuji hranice”. Vrstvím, zkouším, hraju si.
Ráda nosím manželovu košili. Tím, že je pánská, je mi volnější, a dá se s ní zajímavě pracovat. Párkrát jsem košili otočila a dala jsem si zapínání dozadu na záda :).
Je jedno, jestli na visačce je napsáno velikost “S”, když já mám ráda volnější věci a konkrétní kousek mi báječně sedí a lichotí postavě, i když ho mám na sobě o dvě velikosti větší.
Moc ráda chodím do sekáče na pánské košile. Někdy rukávy ustřihnu, jindy je nechám. Ráda je nosím na doma k legínám.
Momentálně, nejvíc ujíždím na šedém tílku s velkým výstřihem. Zbožňuji velké výstřihy na zádech… Má to ale malé tajemství, TEN VÝSTŘIH PATŘÍ DOPŘEDU.
O hravosti je dnešní celý článek. Chci vás takto na dálku podpořit, aby jste v obchodě vyzkoušely “něco šíleného”, i když na první pohled víte, že to nebude váš šálek kávy, experimentujme.
Vykašleme se na módní trendy a dokonale vyretušované modelky. Módní fotografie je jen krásná iluze, není to skutečný život.
Podmínkou ovšem je, že “daný experiment” by měl vaší postavě dokonale sednout a vy by jste se v něm měla cítit jako ve své druhé kůži! Oblečení nemá rozhodně za úkol deformovat postavu nebo jí jinak opticky ničit.

Jedno tílko= tři kombinace.

Není potřeba mít přervanou skříň oblečení, aby jsme měly pocit, že máme co na sebe. Jde spíše o to, vědět co vše máme ve své skříní a jak to dobře k sobě kombinovat.
Tak který z outfitů se vám nejvíce líbí?
Móda je hravá! Vždy!
S láskou Slávka.