Up-cykling- z šatů sukně

Šaty na mírů, ve kterých jsem se necítila dobře.

Šaty před úpravou.

Před časem jsem se vám přiznala, o tom, jak jsem si špatně se švadlenkou vykomunikovala ušití šatů. Byly speciální- družičkovské na svatbu mojí kamarádky.

Protože byly z hedvábí a nestály málo peněž, bylo mi líto je po jednom nošení jen tak vyhodit. Tak jsem si s nimi “hrála” a napadla mě varianta: nechat si je přešít na sukni.

Byla jsem z nápadu nadšená :). A konečně vám můžu ukázat výsledek…

Pokud si budete nechávat oblečení šít nebo jen upravovat, nezapomeňte na 3 základní pravidla:
✓Potvrzovat si to, co si myslím.
✓Mít s sebou inspirativní fotku.
✓Ptát se, ptát se a zase se ptát 🙂.

A cože je to vlastně ten up-cykling?
Přešití z nenošeného kusu oblečení na nový. Tak můžete starým věcem prodloužit jejich životnost.

Nebojte se i v chladnějších dnech nosit hedvábné šaty/sukně. Kombinace různých druhů struktur a materiálů dodá dokonalý dojem celkovému outfitu.

3 rady jak nosit v zimních měsících sukni/šaty.


TÓN V TÓNU- kombinujte stejné barvy k sobě u silonek i obuvi (můžete barevně sjednotit i se sukní). Tak se vám barevně propojí, dodají jednotný a ucelený vzhled a hlavně vám to opticky prodlouží nohy. A to chceme snad každá :D.

BAREVNÉ SILONKY- za mě ideální neprůhledné černé. Když se bojíte kombinovat, tak s touto barvou neuděláte nikdy chybu. Pokud barevné, tak v tónech podobné (sukni/šatům).
Vždy se dívejte na celou postavu jako na celek, tak aby výsledný outfit působil harmonicky a né roztříštěně do “barevných, nesourodých bloků”.
Proč NIKDY nepoužívat tělové silonky si přečtete ZDE.

KOMBINACE MATERIÁLŮ- aby outfit dostal “grády” nebojte se k jemné, subtilní, hedvábné sukni dát hrubý svetr a doplnit třeba perlovým náhrdelníkem. Na první pohled nesourodá kombinace vypadá božsky.

Prosím, berte moje rady jako inspiraci. Není to pevné pravidlo pro všechny ženy. Každá jsme jiná, každá máme jiné přednosti. Vždy záleží na mnoho faktorech se kterými pracuji při osobních revizích šatníku.

Nebojte se kombinovat, zkoušet nové varianty a prostě si hrát. Je to jen oblečení, tak…. Však vy už přeci víte :).

Slávka.