Nakupovat v second handu je super!

Mám ráda nadčasový šatník, který je rafinovaný a plný tajemství. Proto ráda chodím nakupovat do sekáčů. Připadám si jako hledač pokladů :).
Mám na to prostě “čich” a dost často najdu skvosty. Je to možná tím, že neočekávám, že objevím konkrétní kousek a za druhé mě to baví!
Pokud je vám nepříjemná představa, že oblečení už někdo před vámi nosil nebo se prostě neumíte v takových obchodech orientovat. Netrapte se tím. Zkrátka to není vaše cesta. Ne, teď. Ale časem, kdo ví…?

Mít vkus není o tom, vlastnit drahé kousky, ale o tom, být hravá a zkoušet kombinovat oblečení z druhé ruky s oblečením od lokálního designéra a k tomu si třeba něco dotvořit.

Je to už delší doba, co jsem v Brně objevila na Orlí ulici Vintage Shop, který spadá pod Textil house.
Neodolala jsem a šla jsem se podívat… Vyzkoušela jsem si tři svetry. I když na první pohled vypadají všechny božsky, dva z nich “kousaly”.
Ve výběru oblečení jsem nekompromisní. Oblečení vnímám jako svoji druhou kůži. Proto mě nesmí omezovat, škrtit, ani “kousat”.
Pokud podlehnete a koupíte si oblečení i přes to, že vám úplně nesedne, hrozí fakt, že ho s velkou pravděpodobností nebudete nikdy nosit. Zůstane někde vzadu ve skříni.
Možná vás totiž očarovala TAK úžasná cena a daný kousek jste prostě musela mít!

3 základní kroky, jak změnit špatné nákupní návyky:

1) Vnímejte, jak se v daném kousku cítíte. Já to dělám tak, že si v kabince zavřu oči a sama sebe se zeptám: Cítím se v tomto oblečení jako ve své kůží? (Nesmí mě nijak omezovat).
2) Místo na cenu, zaměřte svojí pozornost jako první na složení a původ výrobku. Prohlédněte si, jak je kvalitně oblečení ušito, jestli nejsou švy nakřivo, jak jsou přišité knoflíky, zipy…
3) Nejideálnější čas, kdy jít nakupovat oblečení je ovulační fáze. Je to fáze, kdy se cítíme žensky a chceme o sebe pečovat.