Cyklická žena: premenstruační fáze-archetyp matka

Další fází je premenstruační, nebo-li fáze matky, je přirovnávána k PODZIMU.
V této fázi jsme pečující nejen o děti, rodinu, dům, ale také o sebe. Cítíme se hodně zahlcené a máme větší tendence uklízet. Ideální čas pro zpomalení. Nechat věci plynout. Jsme kreativní a tvořivé. Nápady nám chodí samy.
Jak je tomu i na podzim, tak i tato fáze matka se více stahuje do sebe. Mír, klid, splynutí.
Přirovnání k matce je jasné. Je pečující, důležitý pocit bezpečí a přijetí. Naučit se rovnováhy mezi přijímáním a dáváním. Jak být matkou a zároveň naplněnou ženou.

Pro podzim je barva: HNĚDÁ
Oblečení: Je pro nás důležité příjemné a pohodlné, které je praktické. Můžeme v této fázi klást větší důraz na kvalitní-přírodní materiály. Možná může oproti ostatním fázím působit nevýrazně až usedle. Máme větší potřebu trávit čas venku, v přírodě. Propojit se s matkou Zemi. Pokud to tak ucítíte, tak si na trávě vyzujte boty a jen tak chvíli buďte..
Zkuste se na to sama zaměřit a napsat si poznámku. Jak jste se v tento týden cítila. Na jaké oblečení jste měla chuť a které oblečení jste nechala v šatně bez povšimnutí. Možná budete sama překvapená.
Samozřejmě, není to instantní návod na všechny ženy, některé z nás dávají přednost šatům, jiné kalhotám. Vše je v pořádku.

Jsme v pořádku takové jaké jsme.

Rada na závěr: nezapomínejme se opečovávat. Každá z nás to potřebuje jinak. Dovolme si zpomalit a občas nic nedělat. Pokud je to možné, pečujme o Zemi, pracujme na zahradě (pokud máte), choďte na procházky do lesa.
Oblékejte se v čem se vaše duše cítí svá. Nezapomeňte, oblečení je naše druhá kůže..

Budu se těšit na vaše sdílení a názory,
Slávka.