Druhá část – ukládání oblečení

Je tu další část. Tentokrát vám odhalím, co je uloženo v této komodě. A ještě k tomu přidám, jak skladuji šperky.
Tato komoda je z Ikei. Přišla mi obyčejná, tak jsem si jí “vytunila” těmito úchytky (z Nanu Nana). Protože jsme předělávali šatnu z jedné místnosti do druhé, koupili jsme ještě další dvě komody pro děti. Těm ještě chybí přidělat úchytky :). To je důvod, proč tak dlouho nebylo pokračování v odhalování šatny.
Tak se usaďte, jdeme na to!


Úplně v horním, levém, malém šuplíku mám část šperků. Druhou mám ve šperkovnici, na tu taky dnes dojde :). Dlouho jsem řešila, jak mít šperky uložené, aby se do sebe nezamotávaly a přitom byly pro mě přehledné. Vyřešila jsem to otevřenými krabičkami. Otevřu šuplík a vše hned vidím. To je výhoda mít šperky v šuplíku, nepráší se mi na ně. Dřív jsem měla jednotlivé krabičky na sobě poskládané, vypadalo to sice pěkně, ale bylo to nepraktické. Mám ráda věci přehledně na svém místě.


V druhém, malém šuplíku mám předělané podprsenky. Ty jste už viděli v minulém díle. To je zatím jediná změna, která nastala. Předělala jsem je sem, protože je šuplík širší a větší. Lepší pohodlí pro prádlo. A tak barevně na střídačku je mám uložené pořád, nepředělávala jsem to jen kvůli fotce :).

První, velký šuplík, pod dvěma malými. Tady mám uloženy trika s dlouhým rukávem – vlevo. Svetry jsou vpravo. Uprostřed, v krabicích od bot mám trička s krátkým rukávem a v druhé krabici, tílka. Vše skládám podle metody KonMari. Není potřeba kupovat drahé rozdělovače, nebo si lámat hlavu, jak to oddělit, aby nevznikl v šuplíku zmatek. Postačí krabice od bot. A upřímně, moc mě baví takto oblečení ukládat. Je pro mě radost, otevřít šuplík, kde mám vše přehledně. Vše hned vidím. Co tu je, opravdu nosím.
Ale upřímně, nebyla to ani u mě otázka týdne, abych jsem dospěla k takovému výsledku. Chce to hodně sebekázně a disciplíny.

Dál mám poskládány kalhoty, kraťasy, spací kalhoty i leginy na doma. Vše přehledné. Podobně, jako v předchozím šuplíku. Dřív jsem měla spoustu kategorií, jak oblečení ukládat. Možná to taky znáte – oblečení na doma, pracovní, do divadla, atd…. Dlouho mě trvalo, než jsem z hlavy, tyto nesmyslné škatulky zrušila. Bylo to těžký. Znáte to, něco máte naučené, zajeté. Je to prostě bezpečné, proč to měnit… Ale když to nefunguje a svazuje? Je to sakra důvod změnit! TAKŽE! I své klienty učím, tyto škatulky zrušit. Je to jen oblečení. Nepotřebuje speciální škatulky. Potřebuje naši péči, jak se o něj starat. Zapomeňte na škatulky “do divadla”, proč si tu hezkou sukni nevzít už zítra do práce? No a, že je “do divadla”, ale když na ní máte chuť? Nečekejte, AŽ zase JEDNOU půjdete do divadla, aby jste si jí vzala. A to stejné, oblečení na doma, na ven, pyžama. Buďte nekompromisní. ZRUŠTE TO! Jednoduše trička/krika k sobě a tak stejně všechny kalhoty k sobě. Však je to vaše oblečení, a moc dobře víte, co jsou kalhoty na spaní a kalhoty na běžné nošení, ne :)?

Další dva šuplíky patří mému muži. Kalhoty podle metody KonMari je ochotný skládat, ale ostatní- vrchní oblečení si chce věšet. Upřímně, byl to pro mě boj :D. Respektuji to. Ne každému se chce a je příjemné vše skládat, když je prostor, tak proč to nevěšet na ramínka.

Poslední šuplík patří taky mému muži. Věšel by i obyčejná, bavlněná trička. To zas odmítám já, tak mu to raději poskládám :D.

Druhá část mých šperků je uložena ve šperkovnici. Vzadu, na dřevěných rukách mám náramky, vedle kosmetické taštičky do kabelky. Vedle šperkovnice brýle a na druhé straně peněženku. Snažím se, ne vždy mi to jde, vydělat věci z kabelky, kterou jsem ten den měla a uklidit jí na své místo. A své místo má tady i moje peněženka. Je dobré, i tady být důslední a vydělávat věci z kabelky, aby i ona po náročné službě pro nás si odpočinula. Tím ji prodlužujeme životnost.

Malé odtajnění, co vše je ukryto ve šperkovnici. Zbožňuji perle. Je to pro mě symbol ženství a nadčasovosti. Ano, vidíte dobře. Ve šperkovnici mám obálku s nápisem Manželský slib. Sliby jsme si s mužem opravdu napsaly a po svatbě předaly. Já ho mám schválně ve šperkovnici. Jednou za čas si ho přečtu, je krásný, když se sliby plní …

 

Tak co říkáte na druhou část? Jdete do toho se mnou? Dává vám to smysl vlastnit méně věcí?
To, že si nevíte rady nevadí, ráda vám s tím pomůžu.