Proč nás tak fascinuje černá barva?

Černá barva sahá do historie, kdy se stala barvou církve. Byla symbolem pokory, truchlení, umírání.
Jak ji vnímáme dnes? Módní trendy nám určily, že ji máme nosit a ukázaly nám jak. Už není pouze symbolem truchlení a smutku. Dnes je považována za základní barvu v šatníku žen i mužů. Je považována za základní/neutrální barvu, která se dá jednoduše kombinovat s ostatními. Kromě denního nošení se stala i barvou společenských oděvů (pohřby, večírky, plesy, divadla, svatby,..). Mnoho žen má ve své skříni tzv. “malé černé”. Tyto šaty vznikly díky Coco Chane, která představila jednoduché, košilové, černé šaty bez vzoru. (Proslavila je Audrey Hepburn ve filmu Snídaně u Tiffanyho).  Možné ne nadarmo je považována za elegantní barvu.

Pro mě osobně je to barvou tajemnou, plnou neznámého. Do černé barvy se lidé oblékají/zahalují z několika důvodů. Jeden z mnoha je vlivem módních trendů. Jako pracovní oděv-především u vizážistů, stylistů, umělců, aby je barvy na jejich oblečení nerušily při práci. Jindy to může být “životní styl”. Za tím je většinou skryto malé množství sebelásky, to vnímám ze své praxe. Zahalení nedokonalých části těla, a raději celé tělo. Moje milé ženy, černý pytel z vás neudělá neviditelné, ba naopak!
Jak na to? Tak tedy. Otázka na tělo: Co máte na svém těle nejraději? (oči, úsměv, prsa, nohy,..), Co nemáte na svém těle zas tak ráda? (bříško, zadek, prsa,..). Hotovo? Bezva, tak jste si sami odpověděly :). To, co chcete ukázat, tam dejte barvy, vzor. Ty místa, která chcete ukrýt dejte černou, nebo jinou tmavou barvu bez vzorů. Proč? Je to opticky klam. Tam, kde máte barvy přitáhnete pozornost, a tam kde máte tmavé barvy, potlačíte. Výborné, co vy na to?
A jak být šik i když se té úžasné a tajemné černé nechcete vzdát? Kombinováním různým materiálů- např. černé matné kalhoty, hrubí svetr, lesklá, kožená bunda. Vnímáte ten rozdíl? (Samozřejmě, že bych každé z vás doporučila asi jinou kombinaci, tak aby byla v souladu s vaší duší).

Milé ženy, ruku na srdce, která z vás se v té úžasné, univerzální černé necítí svá, jako já? Já ji ze svého šatníku již před několika lety úplně vyřadila. A víte co? Od té doby co jí nemám, se cítím ve své kůži.
Proč některým ženám/mužům nesluší nebo se v ní necítí? V tom prvním případě je to možná ovlivněno vyšším věkem, jemnější rysy v obličeji,.. A v tom druhém případě k vám promlouvá vaše duše. Moje mamka má ze mě vždy v obchodě s oblečením srandu. Když odhrnu závěs kabinky, řekne mi: To ti sluší, to si kup. A já dál v tichosti stojím a naslouchám, když se v tom necítím jako v druhé kůži, nekupuji!
POZOR! Vypadat v něčem dobře není to stejné, jako se v něčem dobře cítit!
Proto si dopřejte čas, zapomeňte na módní trendy nebo na to, co se od vás vyžaduje. Jen buďte a ciťte. Nikdo jiný za vás váš život nebude žít.
A do čeho se obléci, když ta černá není pro vás to pravé? Jemnější alternativou je tmavě hnědá, tmavě modrá, tmavě šedá. Vyzkoušejte a dejte vědět. Ale když jí opravdu ještě dnes potřebujete, co s tím? Ideálním řešením je černá halenka s výstřihem do V. Tím se vám prodlouží krk a víc odhalí kůže. Jako bonus, když se s tím budete cítit dobře, dolaďte outfit perličkami, ten celkový dojem ještě zjemní.

15109435_1085099951558972_9060070439954538839_n