Jak probíhají nákupy

Nákupy vždy navazují na předchozí revizi šatníku u vás doma. Moje práce je celistvá a dává smysl právě tímto postupem. Díky tomu klientka dostane maximum informací, má dostatek času vše si prožít a zažít. Výsledkem toho je důslednost a omezení impulzivních nákupů na minimum. Vlastnit méně, ale za to kvalitnějších kousků=20% oblečení, které reálně nosíme.

Hlavně my ženy, si rády děláme radost nákupem oblečením. Ale zkuste přenastavit své myšlení. Místo, dnes si za odměnu (radost, jen tak,..) na sebe něco koupím si řekněte: Dnes za odměnu půjdu na dobré jídlo. Zajdu si do kina. Na lekci jógy, na kterou “nemám” čas. Věci za odměnu mají mít okamžitý efekt, který ihned prožijeme, naplníme, uděláme si na sebe čas. Věřte mi, že i kdyby jste si každý den koupila jedny šaty, šťastnější nebudete. Akorát při otevření skříně nastanou ty nepříjemné pocity výčitek a viny z unáhleného nákupu. Těžko je budete i s neustřiženou cedulkou vyřazovat, protože by jste si sama sobě musela přiznat, že je vůbec nepotřebujete.

Když máme na konci revizi šatníku napsaný seznam, vyrážíme na nákupy. Nejprve beru klientku do obchodu se spodním prádlem, kde vás vyškolený personál změří a vybere správnou velikost (tzv. bra-fitting). Začínám záměrně u spodního prádlo, to je základ! Uvádí se, že až 80% žen, nezná správnou velikost své podprsenky.
Po vybraném prádlu pokračujeme k nákupu oblečení. Jak už jste se možná dočetli na mých stránkách, já vás nevezmu do obchodních domů. Mým cílem je ukázat vám módu z jiné strany. Jsem zastáncem lokální tvorby nebo oblečení s jasným původem. Jsem odpůrce laciné módy z Číny, kterou šijí i děti! To znamená, obejdeme naše české značky, obchody s etickou módou, když to bude potřeba, necháme ušít. A víte, co? Zbožňuji sekáče, takže i tam vás můžu zavést :).
Nebojte, nezruinuji vás. Díky mému přístupu sami přijdete na to, že toho opravdu zas tak moc nepotřebujete. Přeci, nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci, které vydrží jen pár vyprání…

21121904_1994051360620400_669989265_n

Ano, i já jsem s klientkami chodila do nákupních center . Klientka Anička byla poslední v tomto duchu. Vše se vyvíjí, i já a moje práce.