Jak probíhá revize šatníku

Jak vlastně probíhá celý proces a spolupráce se mnou? To se právě dočtete v následujících řádcích.

Před samotnou revizí se setkávám s klientkou buď u ní doma nebo v kavárně. Toto rozhodnutí, záleží vždy na vás. Povídáme si o vás, vašich zájmech, snech, ale i současném životě. Toto vše je pro mojí práci velmi důležité. Potřebuji vás poznat, nacítit. Přijde vám to zbytečné a zdlouhavé? Tak schválně, kdy naposledy se vás někdo zeptal: Jak se cítíte? Co by jste chtěla změnit? Čeho se bojíte?.. PROČ? Proč toto vše, když jde “jen o hadry”? Právě proto, o oblečení jde až na druhém místě. Na prvním místě jste vy.
Neoblékám tělo, oblékám duši. Ta za nás beze slov hovoří, jak se právě teď cítíme. Když nejsme v souladu sami se sebou, necítíme se prostě ve své kůži. Ano, takto je oblečení mocné. Může nám pomoci, ale také ublížit.

Když o vás mám dostatek informací, které potřebuji, domluvíme se na samotný detox vaší šatny. Pod tím si můžete představit kromě oblečení i obuv, kabelky, šperky.
Při revizi, radím klientkám, ať odešle celou rodinu někam na výlet. Klid a čas je velmi důležitý, aby vše mohlo probíhat v harmonii.

A jde se konečně na to! Vy sama jste tvůrkyní vaší nové změny. Postupně budete vyndávat oblečení na zem. Tzn. např. všechna trička, každý jeden kousek vám musí projít rukami. Já se v tento okamžik ptám: Dělá vám toto tričko radost? A vy odpovíte… Pokud je malé zaváhání- to byl dárek, kouše mě, už je mi malé,… Jde automaticky na hromadu ODCHÁZÍ. Vedle vzniká další hromada triček s názvem ZŮSTÁVÁ.
Ano, jsem v tomto tvrdá a důsledná! Zapomeňte na hromadu s názvem někdy příště. Jedině teď je správně. Proč se obklopovat oblečením, věcmi, které nás vlastně netěší, kouše, škrtí? Je to jen kus hadru. Nedovolme mu, aby mělo nad námi nadvládu.
Takto vzniknou další hromady kalhot, svetrů,… To vše, co jde pryč se napytlujeme. Doporučuji darovat, prodat nebo dát do sběrných kontejnerů. Hlavně nevhazovat do klasického směsného odpadu, tím vzniká velká ekologická stopa.
Bojíte se, že vám ve skříni nic nezbude? Ale ano :). Budete tam mít přesně těch 20%, které skutečně nosíte. Oblečení, které vám zůstane uložíme zpátky efektivně do skříně. Ukáži, jak jej mezi sebou kombinovat. Na závěr napíšeme seznam, co je potřeba doplnit. A může se jít nakupovat.

Inspirace na závěr. Svým klientkám vždy radím, než vás navštívím doma, udělejte si čas pro sebe. Takovou holčičí chvilku, až bude celá rodina pryč. Oblečte se, jako by jste šla na rande (sama se sebou), zkrátka tak, v čem se cítíte nejlépe, i obuv. Pokud je vaší každodenní součástí se líčit, namalujte se. Ráda si lakujete nehty? Tak tento den použijte barvu ženství – červený lak, atd.
Toto jsou krůčky k tomu, vše si do hloubky prožít. V klidu, harmonii. Bez impulzivního rozhodnutí.
Všude tam, kde je pozitivní prožitek, jsou pozitivní emoce. Díky ním se už těžko budete vracet do starých kolejí.

Pokud máte ještě nějaké otázky, ráda na ně odpovím nebo si můžete přečíst Často kladené otázky.

121150905_1994050060620530_2040160445_n219873831_1378555055515826_180896961_n

Skříně PŘED a PO.
Ráda klientkám nabízím metodu KonMari, efektivní skládání a ukládání oblečení.
Skříně této klientky ještě nejsou dodělané, ideální je, když je oblečení v krabicích či úzkých šuplících. Takto se poskládané oblečení může rychle rozházet.
(Skříň má napůl se svojí dcerou).