DIY: Denim upcycling

DSC_2492

Krásný, slunný den.
Udržitelná móda je dnes žhavé téma. Od narození syna se mi mění životní priority. Začala jsem si víc všímat původu a složení oblečení. Upřímně, nejraději chodím nakupovat do Pietro Filipi a sekáčů. Manželovi ráda nakupuji u Blažka. A proč? Obě dvě firmy jsou českého původu, kde i svoje oblečení šijí.
Už jste viděli v outfit postu ZDE, jaké skvělé úlovky jsem si v second hand pořídila. Tentokrát jsem šla ještě dál. Nakoupila jsem plnou tašku oblečení, hlavně denimu a šla přešívat, trhat a vrstvit. Co z toho vzniklo vidíte na fotkách.
Jak a z čeho celý outfit vznikl? Z dlouhých šatů s knoflíkovým zapínáním. Knoflíky i spodní okraj šatů jsem odstřihla, zkrátila a narušila strukturu denimu, aby se páral. Pod límec od šatů jsem našila dva límce, jeden z pánské košile :). Našila jsem kapse z košile, každou v jiné výšce. Pásek vznikl z řady knoflíků od košile. Zkrácením nohavic jsem vytvořila šortky. Ještě uvažuji, že jednu nohavici roztrhám a podšiji záplatou.
Ano, tento outfit budu nosit. Měla jsem ho dnes na sobě a cítila jsem se v něm žensky a pohodlně. Protože je denim (riflovina), sám o sobě hrubý a těžký materiál, zvolila jsem k němu nude otevřené lodičky a psaníčko s květinovým potiskem. Tím jsem vrátila do outfitu ženskosti. Souhlasíte?
Takto vznikl můj originální outfit složený z vesty a šortek. Když sečtu všechny náklady, tak cena je 116 korun.
V upcyklaci budu určitě pokračovat. Je to osvobozující, dělat si co chci. Nemít žádné mantinely, neznat překážky.
Jako vystudovaná textilačka nesnáším střihy a přesnost. Toto je přesně tvorba pro mě.
Móda je hravá, tak jí tak neberme vážně. Bavme se! Právě teď, je ten pravý okamžik.
Vaše Slávka.

DSC_2533DSC_2572DSC_2568DSC_2589