Styling: Proměna Jitky

JitkaJitka3

Krásný večer.
Máme tu čtvrtou a poslední proměnu Jitky.
Na Jitce vám chci ukázat, že nosit barvy není výhradou jen mladších žen. Naopak vás můžou rozzářit a omladit. Dodají vám energii a živost. Jitka nemá téměř velký rozdíl mezi pasem a boky, proto jsem u ní nevolila příliš těsné oblečení zdůrazňující pas jako u předchozích tří proměň. V tomto případě by to bylo spíš na škodu. Postavu by to rozdělilo a opticky rozšířilo. Zvolila jsem halenku s V výstřihem s délkou pod zadek lehce áčkového střihu. Kalhoty do pasu, rovného střihu s délkou ke kotníkům. Kalhoty které má na fotce před proměnou jsou až moc dlouhé a příliš široké spodní nohavice.
V první variantě jsem na Jitce rozbila příliš kulaté rysy, díky saku s ostrými cípy a halenku s V výstřihem. Boty jsem zvolila jemné, hnědé sandálky na platformě. Na noze působí jemněji a né tak mohutně jak původní boty.
V druhé variantě jsem zvolila oranžový, otevřený svetr, který se krásně barevně doplňuje s halenkou a sandálky jsem vyměnila za jednoduché bílé tenisky do špičky.
Která varianta se vám víc líbí?
Myslím si, že toto je příklad za všechny, kdy může žena hýřit barvami, vypadat svěže i když jí už není dvacet :). Tak co, myslíte si, že to jde i bez černé v šatníku?

Shrnutí:
Nebojte se pracovat s barvami. Při jejich výběru je velmi důležité pracovat s  jednotlivými odstíny a přikládat si je blízko k obličeji. Pokud bude váš obličej vypadat unaveně, vrásčitě, není to vhodná barva/odstín pro vás. Vaše správná barva vám dodá šťávu, ale pozor, aby nebyla až moc výrazná jako jsou neonové barvy. Ty na sebe prvně upozorní a pak až na vás. To je špatný postup. Pokud máte rádi černou barvu, jste jemná blondýnka nebo už máte nějaké ty vrásky dávejte ji co nejdál od obličeje, aby jste je ještě víc nezdůraznili tzn. umístit např. ve spodní části těla.

Líčení:
Jitka je nalíčena kosmetikou Mary Kay. Má jemný mak-up, takže nezdůrazňuje vrásky, ale obličej krásně sjednotí a zjemní. Na očích má tmavě hnědé stíny a světle růžové rty.

DSC_1125

Jitka 55 let

Halenka: Promod 779,- (po slevě 639,-)/ Kalhoty: Camaieu 499,-/ Kabelka: Promod 449,- (po slevě 300,-)/ Šperk: Promod 399,- (po slevě 200,-)/ Sako: Promod 999,-/ Svetr: Camaieu 549/ Sandálky: Promod 999,- (po slevě 700,-)/ Tenisky: Promod 799,- (po slevě 399,-)

Děkuji Promod a Camaieu za zapůjčení oblečení pro toto focení.
Make-up: Lucie Kamlerová (Mary Kay)
Stylig+Foto: Slávka Mžíček